33
Personer smittet med Covid-19 på Fosen

Koronastatus

Koronaviruset i Trøndelag

Daglig oppdatert oversikt over korona-situasjonen i Trøndelag.

Oversikten viser kommunenavn, antall tilfeller registrert av Covid-19, tilfeller per 1000 innbygger, antall døde og antall innbyggere i kommunen.

Kilder:

  • Folkehelseinstituttet (MSIS)
  • Statistisk Sentralbyrå
KommuneTilfellerTilfeller per 1000 innb. DødeInnbyggereNye tilfeller siste 14 dager
Trondheim5032,454205.16357
Levanger351,74020.1643
Frosta3011,4202.6271
Steinkjer281,15024.3574
Stjørdal230,95024.1453
Ørland232,23010.323
Orkland211,15018.2172
Verdal211,40014.9483
Malvik171,20014.1483
Oppdal142,0007.0015
Inderøy91,1706.816
Midtre Gauldal91,4406.238
Namsos70,46015.2301
Skaun70,8408.325
Selbu71,7204.0621
Melhus50,30016.733
Indre Fosen50,50010.0842
Rennebu52,0102.486
Overhalla41,0303.884
Hitra30,5905.050
Grong31,2702.359
Heim20,3405.693
Røros20,3605.581
Åfjord20,4704.288
Nærøysund10,1009.623
Meråker10,4102.422
Snåsa10,4802.063
Holtålen10,5001.981
Høylandet10,8101.231
Osen11,050948
Frøya0005.151Ikke registrert smitte
Rindal0002.003Ikke registrert smitte
Lierne0001.355Ikke registrert smitte
Flatanger0001.103Ikke registrert smitte
Namsskogan000843Ikke registrert smitte
Tydal000769Ikke registrert smitte
Leka000557Ikke registrert smitte
Røyrvik000461Ikke registrert smitte