Koronastatus

Koronaviruset i Trøndelag

Daglig oppdatert oversikt over korona-situasjonen i Trøndelag.

Oversikten viser kommunenavn, antall tilfeller registrert av Covid-19, tilfeller per 1000 innbygger, antall døde og antall innbyggere i kommunen.

Kilder:

  • Folkehelseinstituttet
  • Kommunene i Trøndelag
  • Statistisk Sentralbyrå
KommuneTilfellerTilfeller per 1000 innb. DødeInnbyggereMerknader
Trondheim3621,764205.163Økende smitte
Frosta2911,0402.627
Levanger221,09020.164
Steinkjer200,82024.357
Orkland160,88018.217
Verdal161,07014.948
Ørland121,16010.323
Malvik110,78014.148
Stjørdal90,37024.145
Oppdal81,1407.001
Inderøy81,1706.816
Midtre Gauldal71,1206.238
Selbu61,4804.062
Rennebu52,0102.486
Skaun50,6008.325
Namsos50,33015.230
Overhalla41,0303.884
Grong31,2702.359
Melhus30,18016.733
Hitra20,4005.050
Heim20,3405.693
Indre Fosen20,20010.084
Høylandet10,8101.231
Holtålen10,5001.981
Snåsa10,4802.063
Meråker10,4102.422
Åfjord10,2304.288
Nærøysund0009.623Ikke registrert smitte
Røros0005.581Ikke registrert smitte
Frøya0005.151Ikke registrert smitte
Rindal0002.003Ikke registrert smitte
Lierne0001.355Ikke registrert smitte
Flatanger0001.103Ikke registrert smitte
Osen000948Ikke registrert smitte
Namsskogan000843Ikke registrert smitte
Tydal000769Ikke registrert smitte
Leka000557Ikke registrert smitte
Røyrvik000461Ikke registrert smitte